NÁVOD K POUŽITÍ

Nezapomínejme na pitný režim - doporučuji skleničku vody před po aplikaci...

- nejprve si připravíme pomůcky - svíci, plnou misku (hrnek) vody, sirky, pinzetu nebo nůžky a papírový ubrousek nebo kapesníček, či kousek gázy

- ošetřovanou osobu uložíme do vodorovné polohy a jemně jí promasírujeme krouživými pohyby postižené místo (můžeme použít i vhodný masážní olej)

- pak na postižené místo položíme papírový ubrousek či kapesníček a přiložíme svíci, kterou zapálíme na tom konci, kde není opatřen ryskou

- svíci držíme lehce mezi palcem a ukazováčkem (doporučuje se levou rukou) tak, aby plamen svíce směřoval vždy kolmo vzhůru

- pokud se během hoření svíce (což je zhruba 7-20min.) utvoří větší oharek, je lepší jej pinzetou nebo nůžkami hned odstranit do připravené misky s vodou

- svíci necháme dohořet k rysce a uhasíme v připravené misce (přenášíme opatrně, aby ze svíce nevypadl odpad).

Svíci si můžeme podržet na postiženém místě sami, ale jen na takovém místě, kde na svíci dobře uvidíme. V oblasti hlavy, zad a na obtížně přístupných místech těla se doporučuje aplikace svíce prostřednictvím druhé osoby. Protože se jedná o práci s otevřeným ohněm, byť malým, je třeba dodržovat při manipulaci se svící patřičnou opatrnost.

Co vyčteme z odpadu dohořelé svíce?

Ve zbytku dohořelé svíce se nahromadí odpad vytažený z těla a z jeho složení a zabarvení můžeme vyčíst původ našich potíží. Po uhašení svíce vyklepneme odpad ze svíce (nebo svíci roztříhneme nůžkami, a pak odpad vyklepneme) na ubrousek, kterým jsme celou dobu hoření měli podloženou svíci. Zpravidla se objeví jemný světlý prášek, který ale obsahuje bakterie a škodliviny vytažené z těla, apod.

Odpad svíce je vhodné spálit, případně spláchnout do WC s formulkou přeměny na pozitivní energii...

Podotýkám, že miska či hrnek by měly od této chvíle sloužit pouze k aplikaci pro svíce a neměly by již být používány v kuchyni!

Často se však objeví i hrudky a ztvrdliny nejrůznějšího

zabarvení a velikosti

- žluté až hnědé značí hnis v těle

- růžové až červené značí čerstvé krevní sraženiny, tromby

- oranžové jsou živé bakterie (odpadu se nedotýkejte holýma rukama)

- šedé až černé značí kameny a písek v těle.

Po několika dalších aplikacích se však hrudky zmenšují až se zcela ztratí. Z řady zkušeností i jiných terapeutů aplikujících svíce, bylo ověřeno pomocí RTG či ultrazvuku, že došlo i k úplnému odstranění cyst, kamenů apod.

Jak často svíce aplikovat?

Každá přírodní metoda vyžaduje čas a trpělivost. Tělu chvíli trvá, než všechny informace, které mu svící poskytujeme, vezme na vědomí, vyhodnotí a začne na ně reagovat. Pokud tedy máme potíže dlouhodobé, chronické a úporné, nemůžeme očekávat, že právě jen jedna svíce naše potíže ihned odstraní. Obvykle stačí přikládat jednu svíci denně na postižené místo až do úplného vymizení potíží, ale při akutní bolesti je třeba přiložit svíce na stejné místo až tři po sobě (doporučuje se několik minut až hodinu mezi jednotlivými svícemi posečkat, ale záleží na tom, jak se ošetřovaná osoba subjektivně cítí). Jestliže aplikujeme ve stejný den na jedno a to samé místo tři svíce za sebou, je nutné příští den (nebo i další den) vynechat. Pokud aplikujeme svíce vždy na jiná různá místa na těle, můžeme tak činit denně bez omezení. Časová prodleva se tedy týká jen když aplikujeme tři svíce za sebou na totéž místo.

To nejjednodušší použití svící, pokud nás akutně netrápí žádný problém, je aplikace svíce do uší (začínáme levým), čímž harmonizujeme celé tělo, nebo pro pročištění horní lymfy aplikujeme svíce na střed dlaní (začínáme levou) a pro pročištění dolní lymfy dáme svíci do pupíku. Zásadou je, že pokud aplikujeme svíce na orgány, které máme v páru (jako jsou oči, uši, ledviny), vždy dáváme svíci na oba orgány a začínáme vždy levým, i když nás trápí právě orgán na pravé straně.

Po skončení aplikace svícemi celý proces samoléčení organizmu ještě nějakou dobu dobíhá a ta doba je úměrná hloubce procesu nastalých změn (někdy trvá dny, jindy i týdny). Proto je aplikace tělových svící velmi vhodná i po masážích (zejména lymfatické), po meditacích, rodinných konstelacích, kineziologickém odblokování apod., neboť urychluje a podporuje proces změn na fyzické i psychické úrovni.

Kombinace tepla, vůně a plamínku svíce navozuje pocit klidu a uvolnění tolik potřebného v dnešní uspěchané době.